اپلیکیشن های متنوع برای کاربران سمعک

با رایج شدن تلفن های هوشمند، استفاده از آنها در بین افراد کم شنوا نیز رایج شده و فوناک را بر آن داشته که اپلیکشن هایی را در زمینه های مختلف برای کمک به افراد کم شنوا و کاربران سمعک تولید کند. همه این اپ ها در در Play Store یا App Store قابل دانلود کردن است.

myPhonak app

این اپ برای سمعک های نسل Marvel قابل استفاده است و امکانات مختلفی دارد. با دانلود رایگان این اپ، گوشی تلفن همراه فرد به ریموت کنترل سمعک هایش تبدیل می شود و می تواند ولوم و برنامه سمعک و همین طور کیفیت صدا را تغییر بدهد. به علاوه برای تنظیم سمعک از راه دور، کاربر باید از این اپ استفاده کند. همچنین کاربر می تواند اطلاعات سمعک ها از جمله لیست برنامه های فعال در سمعک، شماره سریال سمعک ها، مدت زمان استفاده خود از سمعک و همچنین میزان باقی مانده باتری را در مدل های قابل شارژ مشاهده کند.

Phonak myCall-to-Text app

این اپ نیز فقط برای سمعک های نسلMarvel کاربرد دارد و ابزار جالبی است که صدای پشت خط تلفن را دریافت کرده و به صورت نوشتار در می آورد تا کاربر علاوه بر شنیدن صدا به صورت مستقیم از طریق سمعک هایش، نوشتار آن را نیز بر روی صفحه موبایل مشاهده نموده و دچار اشتباه نشود. این app با کمک Google transcript به  80 زبان دنیا کار می کند. همچنین می تواند جملات تایپ شده کوتاه را برای آن سوی خط تلفن، بخواند. این اپ رایگان نیست.

Phonak Tinnitus Balance App

برای کسانی که به وزوز گوش مبتلا هستند به عنوان بخشی از پروسه توانبخشی، استفاده از اپلیکیشنPhonak Tinnitus Balance  می تواند کمک کننده باشد. این اپ لیستی از اصوات پیش فرض در اختیار دارد که ماربر بسته به تمایل خود می تواند از بین آنها انتخاب کند؛

  • اصوات آرام بخش مثل صدای آتش، زنگوله یا باد در بادبان کشتی
  • اصوات زمینه ای مثل صدای لنگرگاه، اقیانوس و یا باران
  • اصوات جذاب مثل صدای بلبل، صدای مزرعه و یا حشرات (جیرجیرک)

علاوه بر اینها کاربر می تواند لیستی از اصوات و موزیک های آرامبخش را یه سلیقه خود به اپ اضافه کند.

Phonak Guide App

این اپ اطلاعات کاربردی مربوط به سمعک های کاربر را در اختیار وی قرار می دهد و نکات عملی و راهنمایی لازم در مورد بخش های مختلف سمعک و نحوه استفاده از آنها را به کاربر آموزش می دهد. اپلیکشن فوق به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه و اسپانیایی وجود دارد و برای کلیه سمعک های نسل Belong و Venture قابل استفاده است.