لوازم جانبی سمعک ها

در دنيايي پر از اتصالات بي سيم و بلوتوثي زندگي مي كنيم. انسان مدرن امروز خواهان امكانات بيشتري براي رويارويي با اين دنياست. نه فقط براي تفريحات و سرگرمي بلكه براي ارتباطات انساني. اين مسلما حق افراد كم شنوا نيز هست.

این روزها تصور زندگی بدون تلویزیون، موبایل، کامپیوتر و انواع و اقسام لوازم سرگرمی مشکل است. لوازم جانبی بی سیم فوناک مثل iCom یا ComPilot یا TVLink  شرایطی را فراهم می آورند تا افراد کم شنوا بتوانند از تمام وجوه این زندگی مدرن امروز استفاده ببرند. لوازم جانبی بی سیم فوناک، به طور قابل توجهی مزایای استفاده از سمعک ها را به حداکثر می رسانند و امکان دسترسی نامحدود به دنیای ارتباطات و مکالمات را برای فرد کم شنوا فراهم می کنند. لازم به ذکر است این گونه لوازم جانبی فقط با سمعک هایی سازگارند که به قابلیت های بی سیم و بلوتوثی مجهز باشند.

علاوه بر اینگونه لوازم ارتباطی، فوناک، گروهی از ریموت کنترل های متنوع و همچنین لوازم جانبی مربوط به مراقبت و نگهداری از سمعک ها نیز ارائه می کند.

.

.

ComPilot II

ComPilot II رابطی است جهت برقراری ارتباط با لوازم صوتی – تصویری از طریق بلوتوث.

منبع بلوتوثی سیگنال صوتی را از طریق بلوتوث به این رابط می فرستد و سپس این دستگاه،

امواج را یه سیگنال های قابل شناسایی توسط سمعک تبدیل کرده و به سمعک ها ارسال می کند.

در صورت استفاده دو گوشی از سمعک، اصوات رسیده از ComPilot II به صورت استریو و دو گوش شنیده می شوند.

ComPilot II علاوه بر رابط بلوتوثی، ریموت کنترل نیز هست.

.

.

.

.

ComPilot Air II

برخی از کاربران سمعک تمایل ندارند که رابط بلوتوثی آنها در گردن آویخته شود. ComPiolot Air II رابط بلوتوثی است که برای این دسته از افراد طراحی شده است. این دستگاه از مدل قبلی ظریف تر و سبک تر است اما ظرفیت آن محدود تر است. ComPilt Air II نیز ریموت کنترل دارد.

.

.

TVLink II

بسیاری از تلویزیون های مدرن امروز، خود دارای ارتباط دهنده های بلوتوثی هستند. چنانچه تلویزیونی مجهز به این مدار نباشد، TVLink II مبدل مناسبی است که می تواند با اتصال به خروجی صدای تلویزیون، سیگنال صوتی آن را به صورت بلوتوثی انتشار دهد تا هر یک از رابط های بلوتوثی که پیشتر از آنها نام بردیم، بتوانند با دریافت سیگنال آن را به سمعک فرد برسانند. TVLink II برای ComPilot II یا Compilot Air II نقش پایه شارژر نیز دارد.

.

.

TV Connector

دستگاه TV Connector می تــواند ابزار مفیدی برای کاربــــرانی باشد

که از سمعک های Marvel استفـــاده می کنند. این دستگــاه کوچک و

ظریف به خروجی صدای تلویزیون یا هر منبع صوتی-تصویری دیگر وصل

می شود و سیگنــــال صوتی را بــه راحتی و بی واسطه بـه سمعک ها

منتقل می نماید. راه انــدازی این دستگاه نیــز بسیار ساده است. فقط

کافی است روشن شده و به خروجی صدا متصـــل شود تـا بـه صورت

اتوماتیک سمعک های سازگار را پیدا کرده و شروع به انتقال سیگنال کند.

.

.

myPhonak app

این اپلیکیشن نیز برای استفاده کنندگان از سمعک های Marvel طراحی شده است و قابلیت های مختلفی دارد. از جمله قابلیت های این اپ آن است که گوشی تلفن همراه کاربر تبدیل به ریموت کنترل سمعک وی خواهد شد. در این حالت کاربر می تواند ولوم یا برنامه سمعک را به دلخواه تغییر دهد. علاوه بر این تنظیم سمعک از راه دور و از طریق تینترنت هم با استفاده از همین اپ امکان پذیر می شود. این اپ به صورت رایگان در Play Store یا app Store قابل دانلود کردن است.