Phonak Naída V
فوناک در سال 2007 با معرفی سمعک Naida و مدار ویژه SoundRecover تحولی در توقعات مبتلایان به کم شنوایی شدید تا عمیق ایجاد کرد. از آن سال تا کنون فوناک دست از تلاش برنداشته و همچنان در پی برآوردن نیازهای خاص این افراد است. در این تلاش روزافزون، نسل های تکنولوژیکی Spice+ ، Quest و Venture معرفی شده و اینک در ایران نیز همگام با بازارهای جهانی Naida S  ، Naida Q و Naida V جایگزین Naida شده اند
Venture ،  نتیجه تلاش این کمپانی در به چالش کشیدن محدودیت های تکنولوژی و ارائه راه حل های خلاقانه در صنعت شنوایی است. فوناک در این سیستم پردازشی با ایجاد تغییراتی در ساختار چیپ و امواج مورد استفاده در ارتباطات بی سیم و بلوتوثی، مصرف انرژی را تا 30% کاهش داده است.
Naida V ها ، پر قدرت ترین سمعک های این نسل، به طور خاص برای کم شنوایی شدید تا عمیق طراحی شده و کلیه قابلیت های این گروه را دارا هستند. این سمعک ها در چهار سطح قیمتی کیفیتی مختلف (90-70-50-30) و دو مدل قدرتی SP و UP ارائه می شوند.

برخی از ویژگی های این سمعک عبارتند از:
AutoSense OS : که برنامه اتوماتیک این نسل از سمعک هاست و از ترکیب حداکثر 7 برنامه استفاده می کند تا صدای سمعک را بر تغییرات صوتی محیط، منطبق کند. برنامه هایی مخصوص محیط های اکویی، مخصوص ماشین و همچنین مخصوص شنیدن موسیقی در بین این 7 برنامه وجود دارد.
SoundRecover 2 : جدیدترین نوع تراکم فرکانسی است که نسبت به SoundRecover از کیفیت بالاتری برخوردار است و در عین قابل شنیدن کردن فرکانسهای بالا، کیفیت طبیعی صدا را حفظ می کند. این مدار جدید به صورت تطبیقی و بر اساس محتوای فرکانسی سیگنال ورودی عمل می کند.
Tinnitus Balance : در تمام محصولات این نسل مدار مخصوصی جهت تولید نویز و چوشش وزوز گوش وجود دارد.
Binaural Voice Stream Technology : تکنولوژی که سمعک ها را قادر می سازد در ارتباط بی سیم با سمعک گوش مقابل پردازش کامل تری از صدا انجام داده و قابلیت هایی از جمله پردازش گفتار در 360 درجه، تلفن دو گوشی و یا پردازش گفتار در محیط بسیار شلوغ و پر سروصدا را امکان پذیر می کند.
Naida های این نسل نسبت به نسل های قبلی حدود 25 درصد باریک تر طراحی شده و در پوسته آنها الیاف شیشه به کار رفته است که ضریب نفوذ آلودگی و گرد و غبار را به حداقل می رساند. به علاوه شاخص IP این محصول 68 است که بالاترین مقاوت نسبت به آب و رطوبت را ایجاد می کند.